تبلیغات
جنگ افزار پارسی - سامانه ضد موشکی «فلاخن داوود» اسراییل
جنگ افزار پارسی
LANGUAGE: other language :
درود - به وب جنگ افزار پارسی خوش آمدید

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 11 فروردین 1393
سامانه ضد موشکی جدید اسراییل

اسراییل پس از مدت‌ها از سامانه زمین به هوای موسوم به «فلاخن داوود» (David's Sling) رونمایی کرد.

این سیستم پس از سامانه «گنبد آهنین» دومین سامانه «ره‌ گیر» (interceptor) است که شرکت اسرائیلی «رافائل» به صورت مشترک با کارخانه «ریتیون» آمریکا طراحی و تولید کرده است. این سامانه اهداف پروازی و موشک‌های شلیک‌ شده را پیش از اصابت به هدف، مورد اصابت قرار می‌دهد.

شرکت رافائل اعلام کرده است که این سامانه بخشی از لایه دفاعی سامانه «گنبد آهنین» (Iron Dome) را که در جنگ هشت روزه غزه نیز به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت، تکمیل می‌کند. این سامانه قرار است طی دو سال آینده وارد فاز عملیاتی شود.

«فلاخن داوود» که به آن «چوب جادو» (Magic Wand) هم گفته می‌شود، دومین لایه از سیستم دفاعی سه لایه‌ای است که «گیج‌ کننده» (Stunner) نام دارد. سامانه ضدهوایی میان‌ برد «فلاخن داوود» لایه حایل بین سامانه برد کوتاه «گنبد آهنین» و سامانه ضدهوایی برد بلند «پیکان» (Arrow) خواهد بود.


هرچند که این شرکت مدعی عملکرد فوق‌العاده سامانه جدید است، اما کارشناسان با توجه به تجربه «گنبد آهنین» در جنگ هشت روزه غزه در این امر ابراز تردید کرده‌اند. در نبرد غزه چند راکت‌ و موشک‌ توانستند از سد دفاعی «گنبد آهنین» عبور کنند و مناطقی را در اسراییل هدف قرار دهند.

علاوه بر ایرادات فنی احتمالی، مشکل اساسی که این سامانه‌ها با آن روبرو هستند، هزینه‌های بالای آن‌ها است. به عنوان نمونه، شلیک هریک از موشک‌های ره‌گیر سامانه گنبد آهنین، نزدیک به 50 هزار دلار هزینه دارد. در صورت بروز یک نبرد گسترده و طولانی، این موضوع می‌تواند اسراییل را در استفاده از این سامانه‌ها با مشکل مواجه کند، چراکه این سامانه‌های دفاعی باید بتوانند روزانه صدها حمله را دفع کنند که این امر هزینه‌های سرسام‌آوری برای اسرائیل خواهد داشت.

طبقه بندی: اسراییل، 
برچسب ها: سامانه ضد موشکی فلاخن داوود اسراییل، سپر موشکی جدید اسراییل، گنبد اهنین، دفاع موشکی، سپر موشکی اسراییل، David's Sling،
نویسنده Raptor
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام کشور نیرومندترین ارتش را دارد؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
جستجوگردر این وبلاگ
در كل اینترنت
پشتیبانی آنلاین
آمار بازدید
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ