تبلیغات
جنگ افزار پارسی - پهپاد زنبور سیاه بریتانیا ( black hornet )
جنگ افزار پارسی
LANGUAGE: other language :
درود - به وب جنگ افزار پارسی خوش آمدید

مرتبه
تاریخ : شنبه 27 مهر 1392

هواپیماهای بدون سرنشین در سالهای اخیر هم برای مقاصد نظامی و هم برای اکتشافات از اهمیت ویژه برای نیروهای نظامی کشورها برخوردار هستند و دارایی با ارزشی برای آنها محسوب میشوند ولی از آنجایی که پیمایش منطقه جنگی از کیلومترها دورتر از نقطه نظر تاکتیکی اهمیت بسیاری دارد. هواپیماهای بدون سرنشین می توانند در گروههای نظامی زمینی نیز کاربرد زیادی داشته باشند.

به همین دلیل سربازان بریتانیایی در افغانستان به بالگردهای بدون سرنشین بسیار کوچکی با نام "black hornet nano" مجهز شده اند تا خطرات پنهان را در مناطق نظامی و در موانع خیابانی دیده بانی کرده و تشخیص دهند. این بالگرد که به اندازه کف دست انسان است " دارای 10 سانتی متر طول و 2.5 سانتی متر قطر و 16 گرم وزن می باشد که امکان حمل آن را برای نفرات دسته های نظامی آسان میکند.دوربینی که درون این بالگردجاسازی شده " تصاویر ویدئویی زنده وعکس های ثابتی را تا محدوده 800 متری سربازان به واحد کنترل دستی آنان ارسال می کند. این بالگرد کوچک بدون سرنشین همانند یک هلیکوپتر پرواز کرده و استقامت و پایداری آن به حدی است که می تواند از پس شرایط آب و هوایی خشن و باد های شدید بر آید. با شارژ کامل " این بالگرد قادر است به مدت 30 دقیقه و با سرعتی در حدود 35 کیلومتر در ساعت پرواز کرده و سربازان روی زمین زمان کافی برای شناسایی سریع منطقه نظامی را بدهد. اپراتور این هواپیمای بدون سرنشین می تواند هم مستقیما آن را توسط کنترل از راه دور خلبانی کند و هم در صورت نیاز با وارد کردن مختصات جی پی اس مسیر آن را تعیین کند.

این پهپاد توسط شرکت "Prox Dynamics" و "Marlborough Communications" نروژساخته شده و در حال حاضر توسط ارتش بریتانیا استفاده می شود که تحت قراردادی به مبلغ 20 میلیون یورو برای تحویل 160 واحد از این پهپاد به ارتش بریتانیا بسته شده است .مشخصات:

نوع : پهپاد

کاربر: انگلستان

سازنده : شرکتهای Prox Dynamics و Marlborough Communications نروژ

ابعاد: روتور با قطر 120 میلی متر

وزن: 16 گرم

سقف پرواز: 10-30 متر

برد: 1000 متر

مدت ماموریت: 30 دقیقهادرس کلیپ پرواز این پهپاد

http://host13.aparat...2d67d506271.mp4

---------------------------------------------------------------------------
برگرفته از military
گرد آورنده : PERSIA-MILITARY.MIHANBLOG.COM
طبقه بندی: پهپادها و ربات های نظامی، 
برچسب ها: black hornet nano، پهپاد زنبور سیاه بریتانیا، هواپیمای بدون سرنشین، uav، پهپاد اروپایی، بریتانیا، پهپاد انگلیس، ارتش انگلیس،
نویسنده Raptor
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام کشور نیرومندترین ارتش را دارد؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
جستجوگردر این وبلاگ
در كل اینترنت
پشتیبانی آنلاین
آمار بازدید
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ