تبلیغات
جنگ افزار پارسی - بالگرد شناسایی / تهاجمی OH-58D Kiowa Warrior
جنگ افزار پارسی
LANGUAGE: other language :
درود - به وب جنگ افزار پارسی خوش آمدید

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 10 مرداد 1392

بالگردی با دو سرنشین و یك موتور است كه به طور عمده در خدمت نیروی زمینی ارتش ایالات متحده بوده وتوسط كمپانی « بل هلی كوپتر تكسترون » طراحی و ساخته شده است .
حدود 375 فروند از این بالگرد تك موتوره با روتور چهار پره كه برای ماموریت های شناسایی و تهاجمی اختصاص یافته ، در حال كار هستند .
این هلیكوپتر گونه مسلح شده اولین نمونه های (اُ-اِچ-58-دی) است كه آن نیز بر گرفته از گونه های سی و اِی این بالگرد بود . پیدایش قایق های توپ دار تند رو نیاز به یك بالگرد سبك دیده بانی را به طور روشن آشكار ساخت.
توسعه این بالگرد استاندارد كنونی در كمتر از 100 روز انجام گرفت . ناگفته نماند اولین نوع از این هلی كوپتر در سال 1991 به واحدهای خود تحویل داده شد و از آن زمان تا كنون در بیشتر تهاجمات نظامی ایالات متحده این بالگرد حضور داشته است .
ماموریت اصلی هلیكوپتر مذكور دیده بانی تهاجمی است . این بالگرد به صورت انتخابی قابلیت تجهیز شدن به كیت های حمل بار خارجی به وزن 2000 پاوند و همچنین برانكار حمل مجروح را دارد ، در ماموریت های ضربتی ،كیووا، شش سرباز نیروهای ویژه را به شعاع حدود 200 كیلو متر حمل میكند . حمل دو فروند از این بالگردها توسط هواپیمای ترابری سی –یكصد و سی امكان پذیر است .
بدین صورت كه دم عمودی چرخیده ، پره های روتور اصلی و دم افقی ثابت تاشده و سایت نصب شده روی محور روتور ،آنتن آی اِف اِف و كاتر پاینی برش سیم بردالشته می شوند ، سپس ارتفاع ارابه های فرود كاهش می یابد تا بالگرد توانایی جایگیری در بخش بار هواپیمای ترابری را داشته باشد .كاكپیت
كیووا به عنوان اولین بالگرد نیروی زمینی ایالات متحده شناخته می شود كه دارای كاكپیت تمام شیشه ای است .
این كاكپیت توسط شركت « سپری فلایت سیستمز » تامین شده و مجهز به نشان دهنده چند گانه جستجوی هدف / هدف متحرك ،سیستم علایم نمایش دید شب نمایشگر نصب شده روی كلاه خلبان است .
نمایشگر های چند منظوره اصلی اطلاعات موقعیت ،كنترل مخابرات وتصاویر ویدئویی از سایت نصب شده روی محور روتور را در دسترس خدمه قرار می دهند.

هلی كوپتر OH-58D Kiowa Warrior بالگردی برای مقاصد شناسایی و دیده بانی و تهاجمی با دو سر نشین و یك موتور و یك روتور چهار پره است كه توسط كمپانی بل هلیكوپتر تكتسترون ساخته شده است و بطور عمده در نیروی زمینی ایالات متحده آمریكا خدمت می كند.تا كنون حدود 375 عدد از این  هلیكوپتر وارد خدمت شده اند.

توسعه این مدل از گونه های A و C هلیكوپتر OH-58 به مدل D در كمتر از 100 روز صورت گرفته است و در سال 1991 به واحد های خود تحویل داده شد و تا كنون در اغلب تهاجمات نیروی زمینی آمریكا به كار برده شده است.دلیل توسعه این مدل هم پیدایش قایق های تندرو توپ دار می باشد.

ماموریت اصلی این هلیكوپتر دیده بانی و تهاجمی است.در ضمن می تواند بصورت انتخابی به كیت های حمل بار خارجی به وزن 2000 پاوند مجهز شود كه شامل برانكارد های حمل مجروح یا دو پایلون جنگ افزار در دو طرف بدنه است یا اینكه شش سرباز نیروی ویژه را با تجهیزات كامل تا شعاع 200  كیلومتری حمل كند.
یك فروند هواپیمای باریC-130 می تواند دو فروند از این هلیكوپتر ها را حمل كند.البته باید برای اینكار روتورها و پره های عقب تا شوند و و سایت نصب شده روی محور روتور(MMS) و آنتن(IFF)  برداشته شوند و نیز ارتفاع ارابه های فرود كاهش یابدتا بالگرد توانایی جای گیری در قسمت بار هواپیمای C-130 را داشته باشد.تصویر زیر این حالت را نشان می دهد.كاكپیت
هلی كوپتر OH-58D Kiowa Warrior اولین هلیكوپتر نیروی زمینی آمریكا است كه دارای كاكپیت تمام شیشه ای است كه توسط  سپری فلایت سیستمز  ساخته شده است و مجهز به نشاندهنده چندگانه جستجوی هدف /هدف متحرك و سیستم دید در شب و نمایشگر نصب شده روی كلاه خلبان است كه نمایشگر های چند منظوره اصلی وظیفه نمایش اطلاعات موقعیت و كنترل مخابرات و و نیز وظیفه نمایش تصاویر ویدیویی تهیه شده توسط سایت نصب شده روی روتورها را بر عهده دارند.

جنگ افزارها
تفاوت اصلی این هلیكوپتر با نسل های قبلی خود این است كه امكان نصب دو پایلون جنگ افزار را در دو طرف بدنه خود دارد كه توانایی حمل و شلیك تركیبی از موشكهای نیمه فعال هلفایر و موشك هوا به هوای استینگر و غلاف راكتهای 2.75 اینچی و تیر بار كالیبر 50 را به آن می دهد
.البته برای اینكه حمل این جنگ افزار ها كاركرد و و توانایی های هلی كوپتر را كاهش ندهد این هلیكوپتر مورد بهسازی قرار گرفت  و به موتورهای جدیدتر كه دارای سیستم كنترل دیجیتال تمام خودكار هستند مجهز شد.

همچنین این هلیكوپتر دارای ضربه گیر و سیستم یكپارچه محافظت از سر و بدن و نیز دارای كیسه هوا  می باشد.
هدایت   دیده بانی   شلیك
سایت نصب شده روی محور روتور (MMS) ساخت بویینگ و یكی دیگر از شاخص های برتری این مدل نسبت به پدران خود و نیز نسبت به رقبای خود است. این سیستم این امكان را به خدمه می دهد كه بدون در معرض دید قرار گرفتن به دیده بانی و هدایت شلیك از پشت موانع طبیعی و مصنوعی در هر شرایط آب و هوایی و در شب و روز بپردازد.
این سیستم مجموعه ای از حسگرها شامل دوربین تلوزیونی جهت جستجوی دور برد هدف و تصویر ساز گرمایی برای ناو بری در شب و سیستم تشخیص هدف برای شلیك موشك های نیمه فعال هلفایر یا نشان دادن هدف برای توپخانه زمینی است.

---------------------------------------------------------------------------
برگرفته از military

گرد آورنده : PERSIA-MILITARY.MIHANBLOG.COMطبقه بندی: هلیکوپترها، 
برچسب ها: Bell OH-58 Kiowa، أو إتش-58 كیوا، Bell Modell 206 / OH-58 Kiowa، بل اواچ-۵۸ کیووا، بالگرد شناسایی / تهاجمی OH-58D Kiowa Warrior، 벨 OH-58 카이오와، OH-58 カイオワ، OH-58奇奧瓦偵察直升機، هلیکوپتر،
نویسنده Raptor
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام کشور نیرومندترین ارتش را دارد؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
جستجوگردر این وبلاگ
در كل اینترنت
پشتیبانی آنلاین
آمار بازدید
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ