تبلیغات
جنگ افزار پارسی - اسلحه زیر آبی aps
جنگ افزار پارسی
LANGUAGE: other language :
درود - به وب جنگ افزار پارسی خوش آمدید

مرتبه
تاریخ : شنبه 15 تیر 1392

سلاح زیرآبی APS در اواسط در اواسط دهه 1970 میلادی وارد خدمت نیروهای مسلح اتحاد جماهیر شوروی سابق شد. این سلاح با یک خشاب 26 تیری مسلح شده و کالیبر آن 5.65 میلی متر است که بردی در حدود 30 متر در زیر آب را برای این سلاح فراهم می کند. طول مرمی این گلوله چیزی در حدود 120 میلی متر است که به منظور بارگذاری آن در خشاب یک بخش اضافی به جلوی خشاب سلاح اضافه می شود.
شلیک در زیر آب تقریبا برای کلیه سلاح های موجود در دنیا غیر ممکن است. علت آن هم بحث فشار زیاد موجود در زیر آب است که در مقایسه با سطح زمین چیزی نزدیک به 9 برابر بیشتر است. مسئله بعد در این زمینه بحث نفوذ آب به درون لوله اسلحه است که بحث شلیک را غیرممکن می کند.

در ابتدای دهه 1970 میلادی غواصان روس تنها با خنجر و سلاح کمری زیر آبی مدل SPP-1 مجهز بودند. این سلاح کمری با گلوله های فولادی به قطر 4.5 میلی متر و طول 115 میلی متر مسلح می شد. علت این افزایش طول مرمی حفظ ثبات گلوله در زیر آب است و در طراحی باقی سلاح های زیر آبی نیز این روش استفاده می شود. اما با بردی موثری در حدود تنها 11 متر این سلاح کمری بیشتر یک وسیله تدافعی بود.

پس طراحان روس به سمت طراحی یک سلاح هجومی با قابلت شلیک به صورت تک تیر و رگبار در زیر آب رفتند. دو مشکل اصلی راه طراحی این سلاح زیر آبی وجود داشت که اولین آن بحث نفوذ آب به درون مکانیزم سلاح از طریق نفوذ به بخش های متحرک سلاح بود.
برای طراحی سیستم تغذیه که همانا بخش متحرک سلاح است تا آنجایی که ممکن بود طراحی به صورتی انجام شد تا از حرکات ثانویه و اضافی جلوگیری شود. بحث بعد هم مسئله قبضه و مکانیزم ماشه سلاح بود که بایستی توانایی حرکت در زیر آب را با وجود فشار می داشت. پس با یک طراحی ساده و کم کردن قطعات و افزایش فضای خالی در بخش بالای ماشه اجازه حرکت بهتر به ماشه نیز داده شد.


APS یک اسلحه دارای عملکرد گازی با خط سیر طولانی پیستون است و دارای یک رگلاتور گاز می باشد تا عملکرد آن هم در زیر آب و هم در هوا تضمین شود.لوله این اسلحه با یک گلنگدن چرخشی قفل میشود.شلیک از طریق پایه آتش نصب شده در عقب صورت میگیرد
.مکانیزم شلیک اسلحه در یک بدنه جداگانه نصب شده و شلیک مدام و تک تیر را ممکن میسازد که تعیین نوع شلیک با برگه ناظم آتش شستی آن انجام میشود.

این اسلحه با یک خشاب جعبه ای شکل تغذیه میشود.دو ردیف گلوله در خشاب با یک صفحه از هم جدا میشوند.ردیف بالایی گلوله ها بوسیله یک اهرم فنری عمل می کند که از چرخش بیش از حد آنها در حال عمودی جلوگیری می نماید.با توجه به طول زیاد گلوله ها ، مسلح سازی اسلحه با استفاده از یک مکانیزم ویژه صورت میگیرد تا از برخورد آنها با هم جلوگیری شود.

قنداق اسلحه از نوع تلسکوپی میباشد. این اسلحه برای استفاده در خارج از وسایل زیر دریایی طراحی شده است.کار ساخت و تولید انبوه اسلحه MPS در پایگاه (آرموری) در (تولا) انجام میشود.امکان ساخت یک مسلسل دستی چند منظوره با قابلیت استفاده در زیر آب و در هوا با مسلسل دستی چند منظوره ASM که بر پایه اجزای APS و AKS-74V تکمیل شد ، به اثبات رسید.


مختصات فنی مسلسل دستی زیر آبی ویژه APS

کالیبر : 66/5 میلیمتر
فشنگ مصرفی : 39 × 66/5 میلیمتر mps و mpst
وزن اسلحه با سایت اپتیکی و خشاب خالی : 46/2 کیلو گرم
طول اسلحه با قنداق باز و بدون سرنیزه : 840 میلیمتر
طول اسلحه با قنداق تاشو : 620 میلیمتر
طول لوله : 340 – 360 میلیمتر (بسته به عمق)
سرعت دهانه : 365 متر بر ثانیه
نرخ آتش : 600 تیر در دقیقه
برد شلیک در زیر آب : 10-30 متر (بسته به عمق)
برد شلیک در هوا : 100 متر
گنجایش خشاب : 26 تیر

---------------------------------------------------------------------------
برگرفته از military

گرد آورنده : PERSIA-MILITARY.MIHANBLOG.COMطبقه بندی: تیربار و مسلسل، 
برچسب ها: APS underwater rifle، APS Underwater Assault Rifle، Fusil de asalto subacuático APS، fusil d'assaut sous-marin، senapan، APS水中銃، Karabin APS، подводный автомат، АПС، súng trường tấn công dưới nước، автомат، تیر اندازی زیر اب، مسلسل زیر آب، اسلحه زیر آبی aps، مسلسل تهاجمی،
نویسنده Raptor
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام کشور نیرومندترین ارتش را دارد؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
جستجوگردر این وبلاگ
در كل اینترنت
پشتیبانی آنلاین
آمار بازدید
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ