تبلیغات
جنگ افزار پارسی - تفنگ تهاجمی Vepr
جنگ افزار پارسی
LANGUAGE: other language :
درود - به وب جنگ افزار پارسی خوش آمدید

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 9 تیر 1392

Vepr  (در  زبان اوکراینی- گراز )   در سال 2003 به عنوان یک تفنگ جدید تهاجمی  طراحی شده  توسط  اوکراین و رونمایی   شد. اوکراین جمهوری سابق شوروی است و  پس از انحلال اتحاد جماهیر شوروی نیروهای مسلح آن  از اسلحه های تهاجمی دوران شوروی  از جمله Ak-47 ,  AKM  و Ak-74  استفاده می کنند .
معلوم نیست که این اسلحه مورد قبول برای به خدمت گیری توسط  ارتش و نیروهای  انتظامی  اوکراین شود , به هر   حال این پروژه به موفقیت نرسید  . اسلحه ی Vepr دارای سیستم عملکرد گازی ,   اهنگ اتش انتخابی ,  بولپاپ ,  جهت  استفاده از مهمات   5.45 x 39 mm می باشد
.  اسلحه ی Vepr در اصل به یک طرح ارتقا بر روی Ak-47  می باشد  ولی در واقع چیزی هنوز  بیش از یک طرح تبدیل  AK-74 استاندارد به یک سلاح بولپاپ نمی باشد .
کلید انتخاب حالت ضامن / آتش  شبیه به کلید انتخاب حالت  در Ak-74   می باشد . و دارای وضعیت تك تیر و  رگبار می باشد.
قبل  از این هم طرح هایی برای تبدیل خوانواده ی کلاشینکف به یک سلاح بولپاپ مانند   اسلحه ی روسی  OC-14 Groza  ,  اسلحه ی فنلاندی ValmetM82  و چینیه Type 86  و نوع ساخت افریقای جنوبی CR-21  انجام شده است که هیچکدام به موفقیت نرسیدند .
این اسلحه ی تهاجمی دارای قنداق , دستگیره و  قبضه پلیمری می باشد . به خاطر نوع طراحی Vepr این اسلحه از AK-74 کوتاه تر می باشد  . بر این باور است که که عملکرد های بالستیک Vepr  همانند سلف خودش Ak-74  باشدند  . امکان استفاده از دو دست در این اسلحه امکان پذبر نیست . این اسلحه با خشاب های 30 تایی استاندارد  AK-74  سازگاری    دارد
. مدل های اولیه ی تفنگ تهاجمی Vepr  دارای سایت های نشانه روی  باز قابل تنظیم  و  جایگاه  جهت نصب دوربین های نشانه روی و دوربین های دید در شب می باشد . در مدل های بعدی مجهز به ریل پیکاتینی همراه با سایت های نشانه روی  نقطه قرمز  شدند . در اخرین ورژن , این  اسلحه به امکانتی نظیره  نارنجک انداز 40 م م یکپارچه مجهز شد و همچنین    با صدا خفه کن سازگار شد .  نوع ویژه ی تیک تیر انداز :

تفنگ تک تیره  Vepr  که دارای کالیبر 7.62x39 م م می باشد و از خشاب های با ظرفیت 5 و 10 تیر  تغزیه می شود .این تفنگ همچنین دارای طول لوله ی بلندتری نسبت به نوع استاندارد Vepr است  . می توان این   ادعا  را کرد که این تفنگ تک تیرانداز  دارای دقت هدف گیری قابل مقایسه با SVD را است  .

مشخصات:

کالیبر: 5.45x39    میلی متر
عملکرد  : Gas operated, rotating bolt  
  طول کلی:  702 میلی متر
طول لوله   : 415 میلی متر
وزن :  3.45 کیلوگرم خالی
نرخ آتش  : 600-650 دور در دقیقه
  ظرفیت خشاب :   30 گلوله
برد موثر : 500 متر

---------------------------------------------------------------------------
برگرفته از military

گرد آورنده : PERSIA-MILITARY.MIHANBLOG.COMطبقه بندی: تیربار و مسلسل، 
برچسب ها: تفنگ تهاجمی Vepr، مسلسل تهاجمی، Vepr Assault rifle، مسلسل vepr، مسلسل وپر، Vepr، gépkarabély، Вепр، Karabin Wiepr، Vepr突擊步槍، автомат، اوکراین، مسلسل ساخت اوکراین،
نویسنده Raptor
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام کشور نیرومندترین ارتش را دارد؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
جستجوگردر این وبلاگ
در كل اینترنت
پشتیبانی آنلاین
آمار بازدید
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ