تبلیغات
جنگ افزار پارسی - مسلسل CZ-805 BREN
جنگ افزار پارسی
LANGUAGE: other language :
درود - به وب جنگ افزار پارسی خوش آمدید

مرتبه
تاریخ : جمعه 24 خرداد 1392

چ‌ز-۸۰۵ برن
(به چکی:CZ 805 BREN) تفنگ هجومی چند منظوره است که به حالت تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک می‌تواند تیراندازی کند. این تفنگ از سال ۲۰۰۹ ساخته می‌شود و امروزه تنها ارتش جمهوری چک از این تفنگ استفاده می‌کند. این تفنگ به‌عنوان جانشینی برای نمونهٔ قدیمی تفنگ هجومی  Vz-58 معرفی شده‌است.

توصیف

تفنگ هجومی چ‌ ز-۸۰۵ برن با ۳ نوع کالیبر ۵.۶۵x۴۵م. م. و ۷.۶۲x۳۹م. م. و۶.۸x۴۳م. م. ساخته می‌شود. طول لوله استاندارد این اسلحه ۳۶۰ میلی‌متر و لوله کوتاه ۲۲۷ م م باوزن ۳،۶ کیلوگرم است و هم اکنون این اسلحه در خدمت سربازان جمهوری چک می‌باشد. این تفنگ دارای قنداق تاشونده است و براحتی می‌توان قنداق آن را به طور کل برای بیشترین کاهش اندازه سلاح جدا نمود. چ‌ ز-۸۰۵ برن با سایت هدف‌ گیری آهنی تاشونده ارائه می‌شود و همچنین می‌تواند از انواع سایت‌های هدف‌گیری Red dot و انواع دوربین‌های دید در روز یا دید در شب و علامت‌ گذارهای لیزری پشتیبانی کند. تجهیزات جانبی برای این تفنگ نارنجک‌ انداز ۴۰ م م مخصوص و همچنین سرنیزه جدید است.

مدل‌های تفنک

تفنگ هجومی چ‌ز-۸۰۵ برن در اصل در منابع شرکت سانزده آن با نام‌های «چسکا ازبرویووْکا» Česká zbrojovka و CZ 805 BREN A1 و CZ 805 BREN A2 معروف است. برگه نظام آتش این تفنگ دارای حالات شلیک: ضامن - تک‌ تیر - شلیک ۲ تیر و شلیک خودکار است.

ارتش چک و کاربران احتمالی

ارتش چک در سال ۲۰۰۹ تعداد ۸۰۰۰ قبضه تفنگ سفارش داد و از سال ۲۰۱۱ از این تفنگ‌ها در جنگ افغانستان استفاده می‌کند. در سال ۲۰۱۲ ارتش چک اعلان کرد که در افغانستان ۵۳۰ قبضه از این سلاح‌ها داشته که ۴۸ از آن خراب شده‌است. مقام‌های ارتش چک در مورد این مشکل می‌گویند که در یک عملیات نظامی در افغانستان ۶ قبضه تفنگ از کار افتاده است.حکومت جمهوری چک قصد دارد در سال‌های آینده این تفنگ‌ها را به هندوستان ویتنام و عراق صادر کند و به این دلیل مشکلات پیش‌آمده با این تفنگ مشکلی بزرگ قلمداد می‌شود.

---------------------------------------------------------------------------
گرد آورنده : PERSIA-MILITARY.MIHANBLOG.COM
طبقه بندی: تیربار و مسلسل، 
برچسب ها: CZ-805 BREN، مسلسل CZ-805 BREN، CZ-805 BREN Assault rifle، مسلسل چ‌ ز-۸۰۵ برن، د چې زېټ ۸۰۵ برېن توپک، مسلسل ساخت چک، CZ 805، چی زیٹ – ۸۰۵ بڑین، CZ-805 Bren突擊步槍، ČZ 805 BREN،
نویسنده Raptor
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام کشور نیرومندترین ارتش را دارد؟


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
جستجوگردر این وبلاگ
در كل اینترنت
پشتیبانی آنلاین
آمار بازدید
عضویت در خبرنامه

Powered by WebGozar

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ